logo

Kadınları Güçlendirme ve Destekleme Derneği
Haberler / Duyurular

Kurumsal
» Hakkımızda

» Misyonumuz

» Vizyonumuz

» Artık Bizde Varız

» Samsun Kadınlarının El Emeği Kazanca Dönüşüyor

sol
Hakkımızda « Geri
KADINLARI GÜÇLENDİRME VE DESTEKLEME DERNEĞİ
12.12.2011 Tarihinde kuruldu,
Ekonomik durumun aile içi şiddete yol açtığını düşünerek kadınlarımıza bir çığır açmak için harekete geçtim.
Ben SEFA ÖZ emekli öğretmenim kadınlarımıza ikinci mesleğim olan örgü konusunda yardımcı olmak istedim. Kadınlarımızın her ortamda yapacağı el örgüleri hem gündemde olup, evlerine geniş ölçüde faydalı olmaları sağlanıyor. Halk Eğitim destekli derneğimizde el örgü teknikleri öğretilerek çok itinalı örgüler hazırlatılmaktadır. Onları bu konuda güçlendirerek aile bütçesine katkıda bulunmaları sağlanıyor.
Destekleme; Bize sponsor olan METRO HOLDİNG satış mağzamızı açarak kadınlarımızın el örgülerini sergileyip sipariş alma ve satış yapmalarını sağladı.
İLKADIM BELEDİYE ’ miz Derneğimizin düzenini boya ve badanasını üstlenerek hanımların güzel bir ortamda çalışmasını sahladı.Ayrıca çok mağdur olan hanımlarımıza HİLAL KART sağlayarak onların ev ortamının huzurunu sağladı.ALLAH razı olsun…
Çok saygı duyduğumuz Atakum Belediye başkanımız sayın Metin Burma sergimizin açılışında bulundu kadınlarımıza önemli bir iş yaptıklarını ve bunun sonucu olarakta bende sizi kendi projenin bir parçası olarak gördüğünü , sonuna kadar bizlere destek vereceğini söyleyerek bize umut ışığı oldu.
Ayrıca Yedaş genel müdürlüğü elektirik ihtiyacımızı karşılayarak hanımlarımızın sıcak bir ortamda rahat çalışmalarını sağlamış bulunmaktadır.
Ayrıca Derneğimizi ziyaret edeceğini söyleyerek bizi onurlandırdı.
Ayrıca izlemekte olduğumuz yaygın web sitemezi açarak kadınlarımıza büyük destek verdiği için kendine sonsuz minettar sponsorumuz METRO HOLDİNG’ e sonsuz teşekkür ediyoruz.
Üye sayımız 160’a uluşmış olup her geçen gün bu sayı artmaktadır.
Çok güzel örgü örenler, yapıp satış imkanı bulumayanlar, örgü öğrenip satış yapmak evine katkıda bulunmak istiyorum diyenler,sosyal konularda sıkıntılı olanlar ev yemeklerinde marifetli bayanlar; çocuk bakımı, hasta bakımı, ev temizliği iş arayanların derneğimize başvurmalarını diliyoruz
Sloganımız;
Başımız düşse dara, KGDD’ yi hemen ara.
Konum;
BU derneği kurma fikrini hayata geçiren sayın başkanımız Sefa ÖZ hanım efendiye teşekkürlerimizi bir borç biliriz kursiyer adına ben SELMA TOPALI bundan sonraki çalışmalarında onlara başarılar diliyoruz.Tanrı yardımcısı olsu ve başımızdan eksik etmesin.

Ekler :
Test
Test
.zip (1 KB)


 
ANA SAYFA KURUMSAL FAALİYETLERİMİZ SPONSORLARIMIZ ÜYELERİMİZ BİZE ULAŞIN
COPYRIGHT © 2012 KGDD All RIGHTS RESERVED